PAYLASiM PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
PAYLASiM PLATFORMU

Paylasimda Son Nokta

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!..

YazarMesaj
cglr07
Admin
Admin
cglr07

GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!.. Empty
MesajKonu: GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!..   GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!.. EmptyC.tesi Ağus. 09, 2008 7:35 pm

Geçtiğimiz sezon başında Ertuğrul Sağlam tarafından kadroda düşünüldüğünde fazla kişinin tanımadığı Serdar Özkan artık herkesçe biliniyor.

Bu durumdan dolayı hocasına minnettar olduğunu belirten Beşiktaş’ın genç yıldızıyla futbolu, özel yaşamı, hedefleri… Kısacası tüm hayatıyla ilgili samimi bir söyleşi yaptık.

İşte okurken keyifli anlar yaşayacağınıza inandığımız Serdar Özkan söyleşimiz:

MARATON.COM.TR: Nasıl gidiyor çalışmalar ve kamp dönemi? Uzun yıllardır bu kadar eğlenceli bir kamp yoktu herhalde.

Serdar ÖZKAN: Benim bu sene 5. senem. Ben de ilk defa böyle bir kamp gördüm. Bu kamp bizim arkadaşlığımızı pekiştirdi. Herkes şakalaşıyor, eğleniyor. İnanılmaz da çalıştık. İnşallah bunun meyvelerini sezon içinde alırız.

“DELGADO ÇOK OLGUN”

MARATON.COM.TR: Delgado nasıl? Kaptanlığa ayak uydurabildi mi?

Serdar ÖZKAN: Delgado yaşından daha olgun bir insan bana göre ve kaptanlığı kaldırdı bana göre. Bize nerede nasıl davranacağını çok iyi biliyor. Hiç sorun yaşamadık.

MARATON.COM.TR: Ertuğrul Sağlam seni geçen sene kadroya aldı. Hep kiralık gidiyordun. Hocana karşı neler hissediyorsun?

Serdar ÖZKAN: Hocam bana güvendi. Ben de bu güveni boşa çıkarmadığımı umuyorum. Geçen sezon Milli maçlar dâhil 56 maç yaptım. Çok yüksek bir rakam olduğunu düşünüyorum. Geçen sene tecrübelendim ve bu sene daha iyi bir Serdar olacağıma inanıyorum.

“SORUMLULUK ALACAĞIM Kİ TAKIM İLERİ ÇIKSIN”

MARATON.COM.TR: Geçen sene neleri iyi yaptın neleri kötü?

Serdar ÖZKAN: Geçen sene çok yorulmuştum artık. Bu yüzden yanlış oyun oynuyordum bazen. İstediklerimi yapamadığım oluyordu. Her zaman iyi niyetimle mücadele etmeye çalıştım. Yeteneklerimi sergilemeye çalıştım. Çoğu maçta da başardığımı zannediyorum.

MARATON.COM.TR: Topla oynamayı seviyorsun değil mi?

Serdar ÖZKAN: Yani tabi ki seviyorum. Kendimi yetenekli buluyorum. Ben topla oynamazsam, Delgado topla oynamazsa takım ileriye gidemez. Biz sorumluluk alacağız ki takım ileriye gidecek. Sorumluluk almaktan hiçbir zaman vazgeçmem.

MARATON.COM.TR: Sen 16 yaşında gelmiştin Beşiktaş’a. Lucescu dönemiydi ve ilk oynadığın maç Arsenal maçıydı. O zaman da sorumluluk almaya çalışmıştın. Sende liderlik özelliği var ve seviyorsun galiba lider olmayı, ön planda olmayı değil mi?

Serdar ÖZKAN: Tabi ki. Hiç mütevazilik yapmayacağım; kendimi yetenekli buluyorum. Lider oyuncular da sorumluluk alan oyunculardır. Ben de bunu yapıyorum. Bu sene lige ayak uydurabilecek ve fizik açıdan da isi bir Serdar olacak. Sezon başında hepimize bir program verildi. Ben de bu doğrultuda kamp geçirdim. Kendimi güçlü hissediyorum inşallah böyle de hissederim hep.

“AVRUPA ŞAMPİYONASI’NI İZLERKEN İÇİM CIZLIYORDU”

MARATON.COM.TR: Milli Takım’a çağırıldın daha önce ama Avrupa Şampiyonası’nda seni düşünmedi Fatih Terim. Neler söylemek istersin şampiyonayla ve ilerisiyle ilgili olarak?

Serdar ÖZKAN: Gerçekten orada olmayı çok istiyordum. Maçları izlerken için cızlıyordu ama arkadaşlarımın başarısından dolayı çok muylu oldum. Demek ki eksiklerim vardı Fatih hocam çağırmadı beni. İnşallah ben de bu eksiklerimi giderip 2010 Dünya Kupası’nda orada olmak istiyorum.

MARATON.COM.TR: En iyi arkadaşın Arda. O da çok başarılı oldu turnuvada onunla ilgili neler düşünüyorsun?

Serdar ÖZKAN: Gururlandım tabi ki. Her maçtan önce-sonra konuşuyorduk zaten. Onu motive etmeye çalışıyordum. Katkım varsa ne mutlu bana. Yetenekli bir oyuncu Arda. Avrupa Şampiyonası’nda patlama yapacağımı düşünüyorum.

“ARDA AVRUPA’YA GİTMELİ”

MARATON.COM.TR: Avrupa’dan Arda’yı isteyen takımlar da var. Sence Avrupa’ya gitmeli mi Arda?

Serdar ÖZKAN: Yani bunun kararını Arda verir tabi ki ama bana göre Arda Avrupa’ya gitmeli.

“BEŞİKTAŞ’TA ŞAMPİYONLUK YAŞAMADAN GİTMEM”

MARATON.COM.TR: Serdar için Avrupa ne zaman?

Serdar ÖZKAN: Önce şampiyonluk yaşamak istiyorum. Kendimi Milli Takım’da kabullendirmek istiyorum. Ama şurada şampiyonluk yaşamadan gitmek istemiyorum.

MARATON.COM.TR: Bu sene şampiyon olursanız seneye gider misin?

Serdar ÖZKAN: Bunu kestirmek çok zor ama şampiyon olduktan sonra kafam daha rahat olacaktır.

MARATON.COM.TR: Mutlaka hedeflerin vardır. İleriye bakınca neler düşünüyorsun?

Serdar ÖZKAN: Hayal ettiğim şeyler; dediğim gibi ilk önce burada şampiyonluk yaşamak. Ondan sonrasına bakınca bir Avrupa takımında neden UEFA Şampiyonu olmayayım, neden Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmayayım. Milli Takıma gelince de. Gerçekten çok yetenekli bir kuşak yakalandı. Bu bozulmazsa ileride daha büyük başarılara imza atabileceğimizi düşünüyorum.

“ZAPO’YU ÇOK BEĞENDİM”

MARATON.COM.TR: Yeni transferleri nasıl buldun?

Serdar ÖZKAN: Teknik heyetin verdiği karar bu tabi ki. Beşiktaş’a transfer oldularsa iyi futbolculardır. Özellikle Zapo’yu iyi buldum. İbrahim Kaş’a benzetiyorum onu. Sert oynuyor. Yakın oynuyor. Onu beğendim özellikle.

“İBRAHİM, ORADA ÇOK BAŞARILI OLACAK”

MARATON.COM.TR: Sen İbrahim Kaş ile çok iyi anlaşıyordun. O da İspanya’ya gitti ve çok iyi bir başlangıç yaptı hazırlık maçlarında. Onunla konuşuyor musun? Neler söylüyor sana oradaki ortamla ilgili, geleceğiyle ilgili?

Serdar ÖZKAN: Daha dün konuştum. Biraz sıkıldığını söylüyor ama dil bilmiyor, ne yiyip-içtiklerini bilmiyor. Ama orayı sevdiğini ve sevildiğini söyledi. Hazırlık maçında bir gol de attı. Hocasının da sevdiğini söyledi. İspanyolca günaydın demeyi öğrenmiş, afiyet olsunu öğrenmiş. Onların kampında şöyle bir şey varmış; tercüman yokmuş kampta. Herkesin ne derdi varsa kendisi hallediyormuş. İbrahim orada oynarsa eğer daha büyük takımlara gidecektir bundan eminim.

“İSPANYA’DA OYNAMAK İSTİYORUM”

MARATON.COM.TR: Avrupa’ya gitmek istediğini söyledin. Gitmek istediğin bir lig var mı?

Serdar ÖZKAN: Tabi ki Avrupa’ya gitmek bile çok önemli bir şey ama İspanya’nın bana daha uygun olduğunu düşünüyorum. İspanya’ya gitmek istiyorum diyebilirim.

MARATON.COM.TR: Mütevazı olmak istemediğini söyledin demin. Eksik gördüğün yanların yok mu, neler düşünüyorsun?

Serdar ÖZKAN: Tabi ki var. Geçen sene 4 gol attım ama 14 tane de atabilirdim. Son vuruşlarda ve şutlarda eksiğim olduğunu biliyorum. Bunları da çalışarak gidereceğim inşallah ve daha fazla katkı yapacağım Beşiktaş’a.

MARATON.COM.TR: Lucescu’yla hiç konuştun mu tercümanlar aracılığıyla?

Serdar ÖZKAN: Sadece nasıl olduğunu sordum tercüman Sinan ağabeye. O da beni sormuş. İyi durumda olduğumu düşünüyor sağ olsun. İlk o almıştı beni A takıma. Arsenal maçında güvenip sahaya koymuştu.

“CİDDİ İLİŞKİM VAR”

MARATON.COM.TR: Özel hayatın nasıl? Kızlar rahat bırakıyor mu?

Serdar ÖZKAN: Genciz tabi bizim de kız arkadaşlarımız olacak. Şu an zaten hayatımda biri var. Daha fazla da konuşmak istemiyorum kızlar hakkında.

MARATON.COM.TR: Baskı var galiba biraz.

Serdar ÖZKAN: Evet, var biraz (gülüyor). Artık yaşım 21–22 oldu. Hayata daha ciddi bakmak zorundayım. Bir kız arkadaşım var.

“AİLEME VE GELECEĞİME YATIRIM YAPIYORUM”

MARATON.COM.TR: Para kazanmaya başladın artık herhalde. Nasıl değerlendiriyorsun paranı neler yapıyorsun?

Serdar ÖZKAN: Aileme çok düşkünüm önce onları rahat ettirmek istiyorum. Onları rahat ettirecek şeyleri aldım Allah’a şükürler olsun. Artık kendi geleceğim için de bir şeyler yapmayı düşünüyorum.

MARATON.COM.TR: Hayatta en sevdiğin şey nedir?

Serdar ÖZKAN: Ailem.

“ASANSÖRE BİNMEK ÖLÜM GİBİ”

MARATON.COM.TR: En sevmediğin şey nedir?

Serdar ÖZKAN: Asansör. Hayatta tek başıma binmem asansöre. Sanki ölüme gidiyormuşum gibi geliyor tek başıma binmem o yüzden.

“POPÜLER OLUNCA ÇIKAR İLİŞKİLERİ OLUYOR”

MARATON.COM.TR: Peki, en hoşlandığın insan türü nedir?

Serdar ÖZKAN: Bizim işimiz biraz zor bu konuda. Popüler insanlar olduğumuz için kimin bizimle ne için tanıştığını bilemiyorsunuz. Amacının ne olduğunu bilemiyorsunuz. O yüzden eski arkadaşlarımız oluyor. Popüler olduktan sonra ben dostluk olduğuna inanmıyorum. Hep çıkar ilişkileri oluyor. Ama ben affediciyimdir ve silmem kimseyi hayatımdan. Biri bana 1 adım atarsa ben 10 giderim. Kin beslemem kimseye.

MARATON.COM.TR: Geçen sene İbrahim Kaş vardı takımda, en çok onla beraberdin. Bu sene kiminle beraber dolaşıyorsun?

Serdar ÖZKAN: Mehmet Sedef var onla samimiyiz. Serdar Kurtuluş ile iyi anlaşıyorum. Genç arkadaşımız Necip var. Onu yanıma alıyorum, tecrübelerime dayanarak ona doğruları-yanlışları göstermek istiyorum. Tuna ağabey var zaten. Bir espri yapıyor bir tek kendi gülüyor. Espriye gülmeseniz bile onun gülüşüne gülüyorsunuz. Çok garip bir insan (gülüyor). Ali ağabey var (Tandoğan). Onunla aramızda da bir boy inatlaşması var. Ona gülüyoruz –ben uzunum –sen uzunsun diye.

MARATON.COM.TR: Ali Tandoğan ile konuştuğumda “bu sene yüzde100 şampiyonuz” dedi. Çok iddialı konuştu. “Bu ortamı gören herkes bunu da söyler” dedi.

Çok iyi bir ortamımız var gerçekten. Bunu da sahaya yansıtırsak eğer başarının geleceğini düşünüyorum ben.

“SERGEN AĞABEY’İN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİRİM. ARDA’YA ONUN TAKLİDİNİ DE BEN ÖĞRETTİM”

MARATON.COM.TR: Sen Sergen’i örnek alıyordun değil mi eskiden? Ondaki bazı yetenekleri kendinde görüyor musun?

Serdar ÖZKAN: Tabi ki her şeyine hayranım. Onu görünce içim eriyor diyebilirim. Saygıyla eğilirim önünde. O da lider bir oyuncuydu. Takımı kötü giderken, gidişatı değiştirebilen bir oyuncuydu. Bu özelliğimin ona benzediğini düşünüyorum. Ben daha çok başındayım ama umarım onun gibi Beşiktaş’a çok faydalı bir oyuncu olabilirim. Zaten onun taklidini de çok iyi yapabiliyorum.

MARATON.COM.TR: Arda gibi yani?

Serdar ÖZKAN: O da benden öğrendi zaten(gülüyor).

“İNANMADIĞIM KİŞİLERE GÜLER, GEÇERİM”

MARATON.COM.TR: Eleştirilerden etkilenir misin?

Serdar ÖZKAN: Kimin eleştirdiğine bakarım. Eğer inanmadığım biriyse onun dediklerine güler, geçerim. Ama inandığım biri bir şey söylerse gece yastığa kafamı koyduğumda dediklerini düşünürüm. Ama bunlar sahaya çıktığım zaman etkilemez beni.

“ÇARŞI BEŞİKTAŞ AŞKINI FESHEDEMEZ”

MARATON.COM.TR: Taraftarınız sizden başarı bekliyor. Beşiktaş taraftarına söylemek istediğin şeyler var mı?

Serdar ÖZKAN: Her zaman söylüyorum; Çarşı kendini feshetti deniyor ama ben hep içlerindeki Beşiktaş aşkını feshedemeyecekler ve geri dönecekler diyorum. Öyle de oldu. Umarım bizi her zamanki gibi desteklerler. Onlar sayesinde maçlara 1–0 önde başlıyoruz.

MARATON.COM.TR: Teşekkür ederiz Serdar. Umarız sen de umduğun gibi başarılı olursun.

Serdar ÖZKAN: Ben teşekkür ederim.

MARATON.COM.TR ÖZEL
Copyright©: BU HABER KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.
GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!.. 52684_2_080809163724

GENÇ YILDIZIN HAYATI BU HABERDE!..
1 sayfadaki 1 sayfası